- Szczegóły
-
Kategoria: Erasmus
-
Opublikowano: środa, 04, wrzesień 2013 09:55
-
agnieszka
-
Odsłony: 4392
Wymaganych jest co najmniej 20 ECTS. Jeśli zdobędą Państwo więcej punktów, to mogą je Państwo wykorzystać w dalszym toku swoich studiów. Jeśli nie zdobędą Państwo 20 ECTS, to zostanie uruchomiona procedura zwrotu grantu i nie zaliczą Państwo semestru.
Większość uniwersytetów w tych krajach wymaga podstaw języka właściwego dla danego kraju, zatem zalecana jest choć podstawowa jego znajomość. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych poszczególnych uczelni oraz w ankietach byłych stypendystów. W większości krajów skandynawskich oraz na wielu uniwersytetach w Niemczech wystarczy znajomość j. angielskiego.
Aktualne informacje na temat wysokości grantów znajdziecie Państwo na stronie Biura Współpracy z Zagranicą https://international.uni.wroc.pl/pl/programy-wymiany/llp-erasmus-studia/przed-wyjazdem/wysokosc-grantu.
Proszę postępować zgodnie z wytycznymi opisanymi z zakładce "Rozliczenie pobytu".
Zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym na każdym kierunku studiów obowiązują tzw. efekty kształcenia, które opisują kwalifikacje zdobywane dzięki ukończeniu określonego kierunku studiów. Aby uzyskać dyplom, student musi wypełnić wszystkie efekty kształcenia dla danego kierunku. Podczas wyjazdu na stypednium zagraniczne, student może tak dobrać przedmioty, aby odpowiadały one efektom kształcenia przedmiotów obowiązkowych na kierunku macierzystym, które są wymienione tutaj: http://www.dziekanat.wns.uni.wroc.pl/dyplomacja-europejska/454-minimum-programowe-na-kierunku-dyplomacja-europejska.html.Jeśli nie jest to możliwe, a tak dzieje się najcześciej, student musi uzupełnić niezaliczone przedmioty po powrocie ze stypendium. Ma na to dwa semestry po powrocie. Przedmioty, które student musi zaliczyć po powrocie, wymieniane są w Zobowiązaniu studenta do rozliczenia Programu Erasmus+, którą student przedkłada koordynatorowi programu w CSNE przed wyjazdem na stypednium.
Tak, możliwy jest wyjazd w ostatnim semestrze, lecz wymagane jest uzsykanie pisemnej zgody promotora, którą przedkłada się razem z innymi dokumentami aplikacyjnymi koordynatorowi Erasmus + w CSNE. Po powrocie ze stypendium będą mieli Państwo 6 miesięcy na napisanie pracy i zaliczenie różnic programowych.
Tak, jest to możliwe. Wtedy jednak zalecany jest wyjazd na stypendium do kraju, z którego łatwo będzie przyjechać kilka razy w ciągu semestru do Wrocławia. Jest to spowodowane tym, że muszą Państwo, poza napisaniem pracy licencjackiej lub magisterskiej, także zaliczyć różnice programowe czyli przedmioty z tzw. minimum programowego -(http://www.dziekanat.wns.uni.wroc.pl/dyplomacja-europejska/454-minimum-programowe-na-kierunku-dyplomacja-europejska.html), na których z uwagi na wyjazd Państwa nie będzie.Prosze sprawdzić, jakie przedmioty ze wskazanych w minimum przypadają na semestr wyjazdu i umówić się z wykładowcami na indywidualne zaliczenie tych przedmiotów.
Tak. Proszę tylko zadbać o to, aby uniwersytet wydał Państwu dokument potwierdzający zakończenie kursu i ilość punktów, jaką Państwo za niego uzyskali. Może to być osobny dokument albo wpis w wykazie ocen (Transcript of Records, tzw. ToR), jaki uniwersytet zagranicą musi wydać Państwu po zakończeniu stypednium. ToR stanowi potwierdzenie ocen i punktacji, uzyskanej przez Państwa na zajęciach, na które chodziliście.
Tak, jest to możliwe. Ostateczna data przesłania uaktualnionego Learning Agreement (wypełnia się cześć zwaną Changes to Learning Agreement) oraz odpowiednio zmienionego Zobowiązania upływa 10 listopada (dla wyjazdów w semestrze zimowym) i 10 kwietnia (dla wyjazdów w semestrze letnim). Podpisane przez siebie dokumenty należy przesłać na adres mailowy koordynatora programu w CSNE. W przypadku nie przesłania dokumentów, obowiązuje Learning Agreement i Zobowiązanie złożone przed wyjazdem.
Tak. Wypełniony, podpisany przez siebie i zeskanowany wniosek należy przesłać do 10 listopada (dla wyjazdów w semestrze zimowym) i do 10 kwietnia (dla wyjazdów w semestrze letnim) na adres mailowy koordynatora programu w CSNE.